Select Page

Meeskond

Elo Liiv

Elo Liiv

TAVA2020 üldjuht

Tel+372 5698 4477
E-post: elo@tartuvalgus.ee

Elo Liiv on skulptor ja õppejõud, kes kasutab kohaspetsiifilise ja eksperimentaalse kunsti loomiseks tänapäevaseid tehnoloogiaid nagu video, mapping, valgus ja kineetika. Elo õpetab Eesti Kunstiakadeemias valgusinstallatsiooni ning on Tallinna linnas kujundvalgustuse spetsialist. Ta on MTÜ Valgusklubi üks juhte, korraldades Tallinna Valgusbiennaali, festivali Tartu Valgus ning teisi valgusteadlikkust tõstvaid sündmusi.
www.eloliiv.ee

Johan Moritz

Johan Moritz

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Tina Wikström

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolist ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolist. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se

Andra Orn

Andra Orn

TAVA2020 väliruumi valgusinstallatsioonide kuraator

Tel: +372 53300122
E-mail: andra@tartuvalgus.ee

Andra Orn on Põhjamaade ja Baltikumi suurima kunstikeskkonna NOAR.eu eestvedaja ja kuraator, tema juhtimisel on ellu kutsutud ja toimunud rahvusvaheliselt olulised kunstisündmused nagu Tallinn Art Week, Nordic & Baltic Young Artist Award, Smarten City. Andra kirjutab kaastöid mitmetele kultuurilehtedele ning veab NOAR-i kunstirubriiki Fookus ning õpib Tallinna Ülikooli kultuuriteooria ja filosoofia magistriõppes.
www.noar.eu

KIWA

KIWA

TAVA 2020 sisenäituste kuraator

E-mail: kiwanoid@gmail.com

Kiwa on multiväljundiline metakunstnik, eesti eksperimenteeriva kunsti silmapaistvamaid pioneere alates 1990ndatest aastatest. Üles astunud rohkem kui neljasajal näitusel üle maailma, sh Moderna Museet, (Malmö, Rootsi), Tate Modern (London, UK), Stedelijk (Amsterdam, Holland), the Kitchen (NYC, US); kuraator ja eksperimentaalkirjastaja. Tema looming funktsioneerib kui intertekstuaalne uuring sotsio-sümboolse tähendusloome ja kultuuriliste koodide erinevatel tasanditel.
www.kiwanoid.com / www.paranoia.ee

Eva Tallo

Eva Tallo

TAVA2020 töötubade kuraator

Tel: +372 5666 7991
E-post: eva@tartuvalgus.ee

Eva Tallo on töötanud mitmete valgustusega seotud ettevõtetes peaaegu 20 aastat. Ta on asutanud arhitektuurse valgustusega tegeleva ettevõtte, teinud mitmeid valgustusdisaini projekte, valgusinstallatsioone ning näitusi. Ta on MTÜ Valgusklubi kaasasutaja ja olnud mitme valgustussündmuse nagu nt “Guerrilla Valgustus” koordinaator. Praegu töötab ta Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametis kujundvalgustuse peaspetsialistina.
www.lighton.ee

Marko Kuusik

Marko Kuusik

TAVA2020 tehnilise tiimi juht

Tel: +372 56667991
E-post: marko@tartuvalgus.ee

Marko kirg on valgustus ja missiooniks luua läbi valguse parem elukeskkond. Ta on tegelenud üle kaheksa aasta elektriinstallatsiooni töödega ja üle üheksa aasta elektri ja valgustuse projekteerimisega. Viimased neli aastat on ta juhtinud Edites OÜ-s valgustuse valdkonda. Ta on üks EVDA asutaja liikmetest. Hetkel õpib Marko ülikoolis Hochschule Wismar arhitektuurset valgustusdisaini.

Olavi Ruhno

Olavi Ruhno

TAVA2020 projektijuht ja valgusmessi korraldus

Tel: +372 5057756
E-post: olavi@tartuvalgus.ee

Olavi Ruhno on üritusturundusagentuuri WOW Events OÜ juht juba 18 aastat. Ta on eest vedanud projekte, mille tellijateks on olnud erinevad äriettevõtted, avalik sektor, ministeeriumid ja ka Euroopa Komisjoni eesti esindus. Alates aastast 2011 käib ta oma kogemusi edasi andmas külalislektorina Tallinna Ülikoolis. MBA kraad Tartu Ülikoolist andis hea põhja, et kõik projektijuhtimiseks vajalikud oskused oleksid olemas.
www.wowevents.eu

Mari-Liis Tenno

Mari-Liis Tenno

TAVA2020 turundus ja kommunikatsioon

Tel: +372 5667 6006
E-post: mari-liis@tartuvalgus.ee

Mari-Liis on turundusvaldkonna ekspert, kelle kogemused ulatuvad strateegilise turunduse juhtimisest ja brändingust kuni sündmusturunduse, reklaami ning sotsiaalmeedia turunduseni. Ta on Tenfor Marketingi asutaja 2016. aastast ning nõustab erineva valdkonna ettevõtteid, nii kohalikke kui ka rahvusvahelise taustaga. Lisaks on ta Turunduskonverentsi peakorraldaja ja Eesti ajaloo suurima konverentsi, JCI World Congress 2019, turundus- ja kommunikatsioonidirektor.
www.tenfor.ee

Annika Haas

Annika Haas

TAVA2020 ametlik fotograaf

Tel: +372 56610694
E-post: fotograafhaas@gmail.com

Annika Haas on fotokunstnik ja dokumentaalfotograafia õppejõud, kes on veendunud, et valguseta poleks fotograafiat ja iga inimese personalne nägemisoskus sõltub valgustatusest laiemalt. Osalenud sadadel näitustel mitmel pool maailmas, nt. New Yorgis fotofestivalil Photoville (2018). Skulptorite Elo Liivi ja Jekaterina Kultajevaga loonud installatiivse multimeedianäituse “Nägemise õpetus”, mis keskendub vaimse valgustatuse teemadele ja sotsiaalsele pimedusele.
www.annikahaas.com

Jaanus Tamm

Jaanus Tamm

Tartu Linnavalitsus

Tel: +372 58506742
E-mail: Jaanus.Tamm@raad.tartu.ee

Jaanus Tamm on üle 9 aasta töötanud Tartu Linnavalitsuses projektijuhina. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ja töötanud rohkem kui 15 aastat erasektoris. Jaanus oli seotud rahvusvahelise välisvalgustusele suunatud projektiga “Light in the City” (2013-2014).

MTÜ Valgusklubi
Reg.kood 80329062
Siili 10-23, Tallinn 13413, Eesti
info@tartuvalgus.ee
+372 5698 4477