Elo Liiv

Peakorraldaja

Tel: +372 5698 4477
E-post: elo@tartuvalgus.ee

Elo Liiv on skulptor ja õppejõud, kes kasutab kohaspetsiifilise ja eksperimentaalse kunsti loomiseks tänapäevaseid tehnoloogiaid nagu video, mapping, valgus ja kineetika. Elo õpetab Eesti Kunstiakadeemias valgusinstallatsiooni ning on Tallinna linna valgustusekspert. Ta on MTÜ Valgusklubi üks juhtfiguure, korraldades Tallinna Valgusbiennaali, festivali Tartu Valgus ning teisi valgusega seotud sündmusi.

www.eloliiv.ee

Sabine de Shutter

IALD arhitektuurse valgustuse töötubade kuraator

Tel: +49 151 2684 0328
E-post: sabine@tartuvalgus.ee

Sabine De Schutter on Berliinis tegutsev valgustusarhitekt. Ta juhib isiklikku valgustusdisainibürood ning töötab väga erinevate projektidega, alustades kontorivalgustusest ja lõpetades külastajaid ligi meelitava muuseumivalgustusega. Tema koostatud uurimistööd ning disainiprojektid on võitnud mitmeid auhindu. Ta juhendab mitmes ülikoolis töötubasid ja on HPI koolis disainmõtlemise õppejõud.

www.studiodeschutter.com

Kiwa

Sisenäituste kuraator

E-post: kiwanoid@gmail.com

KIWA on mitmeid erinevaid kanaleid kasutav meta-kunstnik, kes uurib ja segab kokku erinevaid meediume, alates kontseptuaalsetest esemetest kuni totaalsete audiovisuaalsete keskkondadeni. Ta tegutseb ka kuraatori ja kirjanikuna, teda huvitavad tsitaadid, pastišš, keelemängud, (post)psühhoanalüüsi ja skisoanalüüsi kasutav identiteet kui iseennast selgitavad kunstilised võtted. Tema töid on näidatud terves maailmas, k.a.  sellistes kohtades nagu Moderna Museet, Henie Onstad, Tate Modern, Stedelijk ja DeAppel.

www.kiwanoid.com
www.paranoia.ee

Johan Moritz

Konverentsi ja valgusmessi kuraator

Tel: +46 70 679 3121
E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 14 aasta vältel prestiižseid disainitöid teinud oma põhitöö – Malmö (Rootsi) linna ainus valgustusdisainer – kõrvalt. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile Lighting Metropolis, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.

www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Konverentsi ja valgusmessi kuraator

Tel: +46 70 290 9489
E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on IALD õpilane. Ta on mõnda aega töötanud valgustusdisainerina Malmö linna heaks, viies läbi peamiselt linnaruumis aset leidvaid lühi- ja pikaajalisi projekte. Käesoleval aastal valiti ta 40under40 poolt üheks uue põlvkonna silmapaistvamatest valgustusdisaineritest ja valdkonna saadikuks.

www.tinawikstrom.se

Varvara & Mar (Varvara Guljajeva & Mar Canet)

Väliruumi valgusinstallatsioonide kuraatorid

Tel: +372 5817 8424
E-post: varvara@tartuvalgus.ee, mar@tartuvalgus.ee

Varvara & Mar on Tallinnas tegutsev kustnike duo, mille lõid 2009. aastal Varvara Guljajeva and Mar Canet. Nende töid on näidatud ja nad on osalenud festivalidel üle kogu maailma, k.a. sellistes paikades nagu MAD (New York), FACT (Liverpool), Santa Monica (Barcelona), Barbican (London), Onassis Cultural Centre (Ateena).

www.var-mar.info

Margo Saaremets

Meedia ja kommunikatsioon

Tel: +372 5557 9889
E-post: margo@tartuvalgus.ee

Margo on õppinud humanitaarteadusi. Ta on osalenud kohalikus kultuurielus nii avaliku sektori esindaja kui kontserdikorraldajana. Aastail 2013-2014 osales ta rahvusvahelises välisvalgustuse projektis “Light in the City”, aidates koordineerida avalikus ruumis toimunud aktsiooni “Guerrilla Lighting”.

Marika Goldman

Rahvusvaheline meedia & turundus

Tel: +372 5564 4413
E-post: marika@tartuvalgus.ee

Marika on erinevate sündmuste ja festivalide korraldamise ekspert. Aktiivse kultuurikorraldajana on ta organiseerinud Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF), Draama festivali, Birgitta festivali ja Tartu Hansapäevi. Hetkel töötab Marika Eesti suurima teatri – teater Vanemuine – juures, kus tema igapäevased tööülesanded on seotud muusikalide ja eriproduktsioonidega.

Michelle James

Finantskoordinaator

Tel: +358 44 339 5595
E-post: michelle@tartuvalgus.ee

Michelle James on rahvusvahelise haardega õpetaja. Talle meeldib loovus ja „kastist väljas“ mõtlemine, erinevate ideedega erinevatel teemadel katsetamine. Tema kireks on valdkondadeülene õpetamine, kasutades kõigis õppeainetes kunsti.

Marika Goldman

Tartu Linnavalitsus

Tel: +372 5850 6742
E-post: Jaanus.Tamm@raad.tartu.ee

Jaanus Tamm on üle 7 aasta töötanud Tartu Linnavalitsuses projektijuhina. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ja töötanud rohkem kui 15 aastat erasektoris. Jaanus oli seotud rahvusvahelise välisvalgustusele suunatud projektiga “Light in the City” (2013-2014).