Töötoa juhendaja

Aeg & koht

20 – 22/10/2018
10.00-17.00 (sisaldab lõunasööki)

Atlantise Maja I korrus, Black Box / Tartu, Narva mnt 2

Töötoa keel

ENG, EST

Kirjeldus

Töötoa eesmärk on anda osalejatele ülevaade erinevatest 3D – liveinstallatsiooni loomise võimalustest, kasutades tehnikat, midakutsustakse videovastenduseks ehk videomappinguks.

Videomappingu tegemiseks kasutatakse tavalisi videoprojektoreid, agalameekraanile kuvamise asemel kuvatakse valgus mõnele teiselepinnale, muutes tavalised, suvalises 3D-formaadis esemedinteraktiivseteks ekraanideks. Virtuaalse sisu mähkimine reaalseteobjektide ümber on tehniline protsess, mille käigus luuakse neile otsekuiteine, valgusest koosnev nahk. Videomappingut saab kasutadareklaamis, livekontsertidel, teatris, videomängudes, arvutigatöötamises, kaunistusena ja paljuks muuks. Töötoas antakse niisugusteillusioonide loomiseks vajalike tööriistade ja meetodite kohta põhjaliksissejuhatus ja räägitakse tunnis ühistööna valminud näite põhjal sellest, kuidas selliste projektide ideedele ja kontseptsioonidele läheneda.

 

Algajatele mõeldud töötuba kujutab endast seega põhjalikkusissejuhatust videomappingu loomise meetoditesse. Töötoas räägitakseerinevatest sisuloomise võimalustest (nii varem valmis tehtud kuikohapeal loodud) ja sellest, kuidas neid erinevaid mappingu meetodeidkasutades objektile kanda. Lisaks saavad osalejad eraldiseisvatevalgustatud objektide analüüsi kaudu põhjaliku ülevaate selle kohta, missugune sisu jätab vaatajale kõige parema mulje. Leitud ja loodudmaterjale kasutades õpivad nad projitseeritavale sisule detailirikast“lava” looma. Teeme liikuvat animatsiooni ja videosid, mida kasutamehiljem “lava” muutmiseks ja suuremaks tegemiseks. Lõpuks saameteada, kuidas projitseerida liikuvaid pilte ning muuta need liikuvavalguse ja helide võlumaailmaks.

Osalejad õpivad tegema animatsioone, kasutades programmeResolume Avenue/Arena, VDMX5, sisseehitatud efekte ja pluginaid;looma varem ettevalmistatud sisu ja tegema mappingut 3D pindadele, kasutades Madmapperit.

Alyona oli ka Elina Nechayeva kleidiprojektsiooni üks autoritest. Elina esindas Eestit Eurovisiooni lõppvõistlusel Lissabonis. 

Nõudmised

Iga osaleja peab võtma kaasa sülearvuti (Mac OSX või PC).
Teadmised visuaalse sisuloome tarkvarast (nt Adobe After Effects, Final Cut, Photoshop, Illustrator,…) ja/või elementaarsed programmeerimise oskused on eeliseks, aga mitte hädavajalikud.

Osalustasu

Õpilastele 175 € (õpilaspileti ettenäitamine töötoa alguses)

Täiskasvanutele: 300 €

Kuidas registreeruda

Palume täita osalustaotlus

Rohkem teavet

Sabine De Schutter
TAVA2018 töötubade kuraator
Tel: +49 151 26840328
E-post: sabine[at]tartuvalgus.ee