Carl Michael von Hausswolff (1956)

Carl Michael on kaasaja tuntuim Rootsi kunstnik, kuraator ja helikunstnik, kes tihti töötab  avardatud kunstilise entiteedi ja autorluse identiteedi piiride hägustamise meetodil.

www.cmvonhausswolff.net

Valguse metafoor sisaldab tohutul hulgal võimalusi. Just sellest me rääkida püüamegi. See võib tähendada, et meil on selle jaoks vaja sama palju nimetusi nagu Alaskas on nimetusi erinevate lumede või maailmas erinevate inimeste kohta.

Liisa Hirsch (1984)

Liisa teosed koosnevad tundlikest helidest puhastes vormides, tema kompositsioonid on eelkõige mikrotonaalsete reflektsioonide uuringud.  Ta on komponeerinud muusikat filmidele, teatrile ja tantsuetendustele ning orkestriteoseid, mida on esitatud üle maailma.

www.emic.ee/liisa-hirsch-est

Tammo Sumera (1984)

Tammo on Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia tehnoloogiakeskuse juhataja, õppejõud, helirežissöör ja mitmete muusikakollektiivide (Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Anambel U jt) ja festivalide (Eesti Muusika Päevad, Afekt Festival jt) koostööpartner.

Kristel Saan (1985)

Kristel on skulptor ja installatsioonikunstnik, kes elab ja töötab Vancouveris Kanadas. Tema uurimisvaldkond küsitleb keha kogemust ja inimese osalust visuaalselt ülelaetud maailmas, meis kõigis olemasolevatest personaalsetest arhiividest loodud kuvandeid ja selle käigus tekkinud vahetust, ning kõneleb ebausu suspensioonist ja kaugusest romantiseeritud utopistlikust ruumist. Saan osaleb aktiivselt näitustel üle maailma ja on tegelenud oma loomingus muuhulgas nii foto, video, skulptuuri kui ka tegevuskunstiga ning loonud oskuslikult karjääri kunstnikuna ülimas heterotoopias – Hollywoodi filmimaailmas.

kristelsaan.com

“Ärevas vaikuses seisab üks väike maja,
kuid hingamis kahinat on kuulda seal.
Kas on keegi eksind teelt
või üksik mööduja
jääb öösse puhkab jalgu
või hoopis viirastused need
õud saladuslik näib
üks kummaline valgus…”
GG

Johannes Luik (1988)

Johannes on õppinud Tallinna Tehnikakõrgkoolis arhitektuuri. Tegelenud video, muusika ja fotograafiaga. Praegu õpib Eesti Kunstiakadeemias Installatsiooni ja skulptuuri osakonnas. Osalenud 3 grupinäitusel ja 2016 aastal võitis noore skulptori preemia.

Inimene kaotab teadvuse keskmiselt 6 sekundiga ja aju lõpetab funktsioneerimise 20-30 sekundi pärast.

Aivar Tõnso

aka Hypnosaurus on Eesti kaasagse elektroonilise underground-muusika legend ja aktivist, Mysteeriumite korraldaja ja Ulmeplaatide juhtpiloot. Hetkel tegeleb Eesti Kunstiakadeemia Uue Meedia magistriõppes heli multimediaalseks laiendamisega.

ulmeplaadid.ee

Tähelepanu äratavad just need nähtused, mis on mingis mõttes raskesti liigitatavad ja mille puhul väline vorm ei kammitse sisemist sädet. Looming muutub tähenduslikuks alles siis, kui tekib soov mõista, millistest impulssidest lähtuvalt on vastavad algoritmid genereeritud.

Dreamachine (1959)

Dreamachine on maailma esimene kunstiteos kinnisilmi vaatamiseks, stroboskoopiline seade, mille valgussignaalid mõjutavad ajulaineid ja visioone. Krestomaatilise psühhedeelse objekti leiutasid biitnikud Brion Gysin ja Ian Sommerville.

Brion Gysin (19.01.1916 – 13.07.1986)

Brion oli maalikunstnik, kirjanik, helipoeet ja performance kunstnik Inglismaalt. Ta on 20. sajandi avangardi ajaloos tuntud peamiselt nn cut-up tehnika leiutajana, mida praktiliselt oma raamatutes hakkas kasutama tema sõber, ameerika biitkirjanik William S. Burroughs. Gysini omaaegsed radikaalsed ideed mõjutasid ja olid inspiratsiooniallikaks beat generation’ile ning teiste seas näiteks ka David Bowiele, Mick Jaggerile, Keith Haringule, Laurie Andersonile, Genesis P-Orridge’le, John Zornile.

Ian Sommerville (1940–1976)

Ian oli elektrotehnik ja programmeerija. teda teatakse peamiselt seoses William S Burroughsi beat generation´i ringkonna ja Pariisi niinimetatud Beat Hotel´iga.

Jevgeni Zolotko (1983)

Jevgeni on Tartu kunstnik, kes töötab ja õpetab peamiselt installatsiooni ja skulptuuri valdkonnas. Ta on tuntud oma totaalse iseloomuga ruumiinstallatsioonide poolest – need on nii tehniliselt, kontseptuaalselt kui teoreetiliselt kõrgel tasemel ainelised meditatsioonid, millel on tihti ka eetiline mõõde. Zolotkot on tunnustatud mitmete kunstipreemiatega. Ta on ka Köler Prize’i 2011. aasta laureaat.

Tundmatu Kunstnik (0000)

Tundmatu Kunstnik on tundmatu ja rangelt võttes pole tegu kunstnikuga.

“Nothing is bigger than cyberspace, the Internet, and the NFL site on the world wide web”
Microsoft

“Jumal on suurem kui sitt” 
Lüganuse

“Nothing is real, strawberry fields forever” 

The Beatles

;paranoia publishing

;paranoia publishing on rahvusvaheline suuremat sorti kirjastuskorporatsioon, mille kogudesse kuulub aukartustäratav arv teksti- ja raamatupõhiseid kunsti- ning mittekunstiteoseid, efemeeriat ja artefakte, mis kõik valgustavad inimeseks olemise pimedat labürinti.

Meie galeriid on väikesed, ent meie vaim liigub valguse kiirusel!