Dr. Amardeep M. Dugar

Arhitektiks õppinud ja paljude valgustusega seotud teemade – nt disain, haridus ja uuringud – eestkõneleja Dr. Amardeep M. Dugar on ettevõtte Lighting Research & Design asutaja. Pärast Saksamaal valgustusalase magistrikraadi ja Uus-Meremaal doktorikraadi omandamist on ta oma akadeemilist ja tööalast juhtimiskogemust täiustanud kogu edasise kõrgetasemelise karjääri vältel.

Lisaks osalemisele olulistes projektides ja õpetamisele mitmetes arhitektuuri- ja disainikoolides mängis ta võtmerolli ka IALD India asutamisel. 

Professionaalne profiil Issuus

Claire Tomara

Claire õppis arhitektiks, kuid 2017. aastal lõpetas Edinburgh Napier Ülikooli valgustusdisaini eraiala magistrikraadiga. Ta on töötanud assistendina Kreeka ja India arhitektuuribüroodes ning osalenud mitmete harrastusteatrietenduste valguskujunduse loomisel. Hetkel töötab ta KSLD-s.

Emre Güneş

Emre on valgustusdisaini eestkõneleja, üks Ağustos Teknoloji asutajatest, ajakirja PLD (Professional Lighting Design) Türkiye toimetaja. Pärast 10 kuud suurfirmas töötamist otsustas ta esitada lahkumisavalduse, et pühenduda väikese perefirma arendamisele. Sel põhjusel hakkas ta 2006. aastal tööle ajakirjanikuna valdkonnas, millest ta mitte midagi ei teadnud (valgustusdisain). Töö käigus ta luges, kirjutas, õppis, uuris ja korraldas valgustusdisainiteemalisi sündmusi (20+ sündmust, sh konverentsid, töötoad, geriljavalgustus, valgusekskursioonid jne). 2014. aasta alguses oli ta üks Ağustos Teknoloji asutajatest.

Hetkel tutvustab ta Türgi turule innovaatilisi valgustustehnoloogiaid.

LinkedIn

Johan Röklander

Johan on valgusdisainer ja mustkunstnik, viimast küll hetkel pigem hobi korras. Ta on lõpetanud Jönköpingi Ülikooli Rootsis ja töötanud igapäevaselt valguse ja valgustusega rohkem kui 10 aastat. Ta on tegelenud nii suurte, haiglatega seotud projektidega kui ka kunstiinstallatsioonidega ning andnud loenguid ülikoolides.

Teda köidab välisvalgustus ja mõte sellest, mida on võimalik näha ruumi ja valguse omavahelises suhtluses. Valgusega töötamise eesmärk on suurima võimaliku visuaalse kasu ja ilu loomine inimeste igapäevaellu. „Valgusdisainiga tegelemise juures on parim see, et mingi valgus on minu ümber alati olemas – õppereis algab igal hommikul silmade avamisega ja kestab kuni õhtul voodisse minemiseni.“

Professionaalne profiil LinkedIn-is

Lina Färje

Lina Färjel on lõpetanud Stockholmis asuva KTH (sh 1 aasta ETSA-s Madridis) magistrikraadiga arhitektuuris. Alates 2006. aastast on ta töötanud valgustusdisainerina väga paljude erinevate projektide juures, nt aastaaegade park Umeås ja Sölvesborg’i sild. Lisaks on ta loonud valgustust tantsuetendustele ja korraldanud valgustustöötubasid Taanis ja Brasiilias.

Darío Nuñez Salazar

Darío on arhitektuurse valgustuse disainer Islandilt. Ta töötab ettevõttes Verkís Consulting Engineers valgustusdisaini juhina, on Islandi Valgustustehnika Ühingu aseesimees ja IALD partner. Ta on lõpetanud Hochschule Wismari magistrikraadiga arhitektuurse valgustusdisaini alal ja 2017. aastal nimetas ajakiri Lighting Magazine teda üheks 40 parimast alla 40-aastaseks valgustusdisaineriks.